Stylowe wozy – kupisz je na szczególnych aukcjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w luksusie, to przykre, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Wskutek tego opowiastki o tym, że jakikolwiek samochód należący do kogoś znaczącego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez istotne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, może osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są wykwintne samochody, jakie dawno temu były własnością kultowych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się gustowne samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on wielkie zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były autami krótkich serii, fabrykowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To przykre, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a czmychając razem z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, aby odzyskać choć znikomą część zagrabionych przez niego walut. 

Jakie samochodowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje ekskluzywnych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą nabyć samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć splendor oraz zadumać się nad majątkiem innych. W szeregu przypadków, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich samochodów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć samochodem, jaki kiedyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I naturalnie w przypadku wozów gustownych, które pozostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie internetowej technology przedstawiamy takie przypadki.

Aukcje samochodów ekskluzywnych cieszą się obfitym zainteresowaniem. I nie chodzi tu wyłącznie o samochody najświeższej generacji – niejednokrotnie się zdarza, że najwyższe sumy zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, lecz mające jakąś własną historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to rekord cenowy na aukcjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              business

https://www.fox360.net/pl         podróże

https://www.fox360.net              business

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *