Witaminy – czy warto je zażywać?

Witaminy oraz pierwiastki mineralne są nieodzownymi elementami diety każdego człowieka. Są one potrzebne do funkcjonowania praktycznie jakiegokolwiek systemu w organizmie. Między innymi normują przemianę materii, wpływają na układ immunologiczny, system hormonalny. To smutne o tej znaczącej zasadzie zapomina ogromna część obecnego społeczeństwa. Życie w stałym stresie, w bezustannym pośpiechu, brak właściwej dawki ruchu, nieregularne posiłki oraz brak dobrego czasu relaksu oraz odpoczynku powoduje ciąg licznych nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. 

Zobacz sobie  witamina h działanie

Jaka pogłoska istnieje w naszym świecie? Niewątpliwie, że trzeba brać sporo witamin. Dlaczego? Ponieważ witaminy są zdrowe oraz tylko one w tym zdrowiu mogą nas utrzymać. Jednakże czy to jest zgodne z prawdą? Przecież ostatnio w mediach, gazetach i Internecie jest bardzo dużo głosów, iż witaminy właśnie nie tylko na nie przychodziły z pomocą, lecz jeszcze pogarszały. Powszechnie wiadomo, iż choć witaminy A, C czy E w czasie, gdy stosujemy je długo mogą wywołać niepożądane efekty w stworzonym przez nas organizmie. Może w tym przypadku, przyzwoiciej jest zastąpić witaminy tylko ożywczymi warzywami i owocami? Z tego względu należy oznajmić, iż witaminy w tabletkach nie szkodzą, to zbyt duże uproszczenie. Właściwie nigdzie jednakże nie oświadczono incydentów zatrucia się witaminą E. Na ogół dlatego, iż cechuje się ona bardzo niską toksycznością – tak samo, jak biotyna dzienne zapotrzebowanie. Naturalnie, jeżeli ktokolwiek przekracza napisaną na opakowaniu dozę robi to jedynie na swoją osobistą odpowiedzialność. Niestety, faktem jest, że niebezpieczne może być branie witaminy A. Z jakiego powodu? Dlatego, że może ona wywoływać migreny albo biegunkę czy w ogóle obniżać nasze samopoczucie.

Jednak, żeby to w ogóle nastąpiło, należy codziennie przewyższać jej dozwoloną dozę, aż dziesięciokrotnie. W jaki sposób można zauważyć, witaminy są zdrowe oraz mogą nam pomagać. Jedyny problem istnieje tak faktycznie w samych ludziach. Zachowujemy się jak małe dzieci, które nie umieją czytać. A wystarczy zapoznać się z ulotką i zobaczyć, co jest na niej napisane, aby zamiast migreny zachować zdrowie. Poza tym, nawet jeśli zażywamy codziennie witaminy nie powinniśmy wcale rezygnować z spożywania świeżych warzyw i owoców. One mają w sobie dokładnie to, co witaminy w tabletkach. A do tego wszystkiego są pyszne. Witaminy, jak wszystko inne na tym świecie, należy przyjmować po prostu z głową. Nie można zapominać o pożywnym pożywieniu, ani o warzywach. One są jedynie uzupełnieniem naszej klarownej diety oraz tak muszą być traktowane. Jako tradycyjne elementy, zdrowe owszem, lecz tylko suplementy. 

Zobacz także : biotyna na porost włosów efekty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *